PDA

View Full Version : Cerere ban - th3c si eject

Corristo
25th October 2011, 07:54 PM
Numele jucatorilor: th3c , eject

Motiv: -th3c: anti joc, sta alt tab, (ce recunoaste si el)
34m58s th3c: [Allies] am stat numai alt tab
35m00s th3c: [Allies] dar in fn
-Eject: nu vroia sa dea votekick,fiindca th3c e prietenul lui

Minutele: -th3c: minutul 4 (cu Tide) sta afk,si moare (FB) si pe tot parcursul jocului sta alt-tab,revine din cand in cand,e ramas jos cu 4-5 lvl, iteme 0,ulti nu da,sau da late etc. etc. perfect-anti joc.

- Eject: minutul 39 toti au dat votekick ,dar el nu vrea.

Dovezi: -replay: http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=592

Informatii suplimentare: am zis tot ce trebuie,uitati-va peste replay linistit si veti da seama despre ce vorbesc.

Ms. Hf.

WeaselMan
25th October 2011, 08:21 PM
Sprijin ceea ce a scris Corristo, am fost si eu in joc si acesti jucatori merita ban, in special th3c care a stat afk si a fost mereu cel mai mic nivel dintre toti eroii; la un moment dat el era level 8 iar un inamic era level 18.

De asemenea echipa adversa a vrut sa dea votekick si th3c a fost singurul care nu a dat yes, desi noi toti si ei daduseram.

Acestea este un exemplu clasic de jucator care nu ar trebui sa joace cu noi.

pumeala
26th October 2011, 02:16 PM
:) da am stat alt tab...pt ca dupa ce a dat start a intrat cineva pe messenger care trebuia neaparat sa vorbesc...nu cred ca se poate considera antijoc atata timp cat am facut tot ce am putut in situatia aia.. (antijoc..din cate stiu eu...e cand fac feed intentionat....stau numai padure tot jocul etc....dar atata timp cat am fost in joc am jucat cat am putut de bine).

nu am vrut sa`i dau votekick lu` ala pt ca echipa adversa spunea ca nu joaca team...dar de fapt el jucase cel mai bine de la ei (din ce vazusem eu cat am stat in joc...avea lvl cel mai mare daca nu ma`nsel in momentul in care au cerut votekick si avea si 3-2...asisturi nu stiu daca avea), iar astia de la mine din team vroiau sa`i dea kick ca sa castige mai usor...pt ca ar fi facut antijoc.

eject sa primeasca ban pt ce? ca n`a vrut sa`mi dea kick? :)) clar

Silver.
26th October 2011, 05:19 PM
Cand intri sa te joci un joc , iti asiguri ca ai timpul necesar si nu alte prostii gen "alt+tab ma scuzi" sau "afk ma bate tata" nu ar trebui banati dar sanctionati , asta in cazul in care nu mai au alte infractiuni :)

Low game-play nu trebuie ban , maxim demote :) Asteptam decizia moderatorilor.

Corristo
26th October 2011, 06:26 PM
Silver: nu e vorba de low gameplay,pt ca nu cred ca joaca slab.

E vorba de AFK INTENTIONAT,si ca a stricat jocul la 4 oameni.

Daca vrei sa fi un bun moderator pe server,eu zic sa te pui in situatia jucatorilor in jocul respectiv,si sa iei decizii dupa asta.

Sincer sa fiu,daca era oricare moderator in locul meu in acest joc,th3c nu scapa fara ban. :omg:

Silver.
26th October 2011, 06:30 PM
Silver: nu e vorba de low gameplay,pt ca nu cred ca joaca slab.

E vorba de AFK INTENTIONAT,si ca a stricat jocul la 4 oameni.

Daca vrei sa fi un bun moderator pe server,eu zic sa te pui in situatia jucatorilor in jocul respectiv,si sa iei decizii dupa asta.

Sincer sa fiu,daca era oricare moderator in locul meu in acest joc,th3c nu scapa fara ban. :omg:

Weasel a mentionat si low game play :) totusi nu stiu daca se merita sa dai ban :) Lasam un moderator sa vedem ce zice :)

Eu oricum i-am zis ce am avut de zis omului :)

T-Pain
26th October 2011, 06:44 PM
se considera ca un anti-joc sa stai alt tab. asta consider eu

BegForMercy
30th October 2011, 11:19 AM
Th3c ban 1 zi si data viitoare daca se mai intampla va primii 7 zile
eject warn pentru refuz votekick.