PDA

View Full Version : Ban

.cass.
16th October 2011, 06:57 PM
Ban Mosie si hotshot ... am jucat in 4 de la inceput k just_cu_bautura avea bug si nu putea lua erou ... au refuzat rmk plus injuraturi de la mosie

Dovezi replay

P.S , Rog a li se sterge acest game pe care evident l-au castigat pe nedrept :) ... k pt ei punctele inseamna totul si ar fii cazul sa le castige corect nu in 4 vs 5 din primele minute !

Regards

http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=3740

HotShot
16th October 2011, 07:04 PM
Of ...da ce trist esti mai baiatule...spune tot macar. ...ti`ai facut team sus ....ai dat start si prietenul tau Just_cu_bautura a stat 8 min afk dupa care nu a mai putut alege eroul .... tiam zis sai dai ban pt afk si nu ai fost de acord ....suporta consecintele nu mai plange pe forum !

.cass.
16th October 2011, 07:08 PM
Inevitabil zmeul zmeilor vine sa posteze pe forum ... sa zic ce am fkt ? ... e replay acolo ce sa mai zic mai mult ?:) admini vor decide si cred k tu si mosie veti fii aia care vor plange ... dar pana atunci go troll in alta parte si nu te mai simti u nevoit sa faci post unde ar trebuii sa posteze admini nu toti "publicari" k sa nu iti zic altfel k dupa zici k te jignesc ... asa k dute tata tare si culege porubul dupa incerca sa iti cureti mizeria de sub unghii si abea apoi foloseste tastatura aia pe care presupun k ai primit-o in schimbul unui cocean de porumb :) ...

app ti-am* pt romani nu "tiam" k nu esti la tine la tara sa folosesti dialectul Tiganului avar

Just_Cu_Bautura
16th October 2011, 07:08 PM
Mentionez ca am fost afk 7-8 min cu un scop! cand am revenit nu puteam sa aleg erou, cass a cerut rmk in minutul 8 si io am revenit prin minutul 6 si cv la care suferintele alea au inceput sa urle ca nu mai castiga ei puncte

HotShot
16th October 2011, 11:00 PM
Esti prea prost mai baiatule + arogant ...nu are rost sa te bag in seama . Mai fa un joc ca sa iti tina de foame

GoodanGeL
21st October 2011, 05:39 PM
Deci:

just_cu_bautura s-a intors la:

7:42 [Allies] Just_Cu_Bautura: baaaa
7:48 [Allies] Just_Cu_Bautura: cand plm ai dat go ?
8:00 [Allies] Just_Cu_Bautura: gamias pl ai dat si sdddddd
8:05 [Allies] Just_Cu_Bautura: si nu pot sa aleg erou

cass a anuntat pe all ca sa se dea rmk:

8:42 [All] ^CaSs^ (Omniknight): we
8:42 [All] mosie (Mortred): ?
8:42 [All] ^CaSs^ (Omniknight): hai rmk
8:42 [All] ^CaSs^ (Omniknight): k asta
8:42 [All] mosie (Mortred): marsi
8:42 [All] mosie (Mortred): ma

mosie a refuzat asadar ar trebui sa primeasca warn ca s-a si ajuns la un numar considerabil de voturi:

8:48 [All] ^CaSs^ (Omniknight): AleKoo want to rmk the game. 1/7 vote.
8:48 [All] ^CaSs^ (Omniknight): spiderik want to rmk the game. 2/7 vote.
8:48 [All] ^CaSs^ (Omniknight): ^CaSs^ want to rmk the game. 3/7 vote.
8:48 [All] ^CaSs^ (Omniknight): sh0byka want to rmk the game. 4/7 vote.
8:48 [All] ^CaSs^ (Omniknight): Just_Cu_Bautura want to rmk the game. 5/7 vote.

dar cass intr-un acces de nestiinta:

8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): ok
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): Mosie
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): dupa game asta
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): nu mai calci pe ro
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): k asa vrea plm
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): k sa te inveti minte
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): sa nu mai suferi
8:56 [All] ^CaSs^ (Omniknight): cretinule

Conform regulamentului, just_cu_bautura ar trebui sa primeasca ban pentru ca a stat afk, el nu a specificat la inceputul jocului sau pe parcursul duratei de afk de ce a stat si se pune ca afk intentionat:

- Anti-joc -

Jucatul slab in mod intentionat pentru a-ti face echipa sa piarda nu este permis.
Lucruri precum: statul afk intentionat / feed intentionat / distrugerea, ascunderea itemelor tale sau ale coechipierlor / folosirea unor spell-uri aiurea precum Recall-ul lui Ezalor sau Holy Persuation-ul lui Chen, Nightmare-ul lui Bane etc. vor fi pedepsite.
Sanctiunile sunt:
ban 7 zile la prima abatere (pe bot)
ban 14 zile la a 2-a abatere (pe bot)
ban 21 zile la a 3-a abatere (pe bot)
ban permanent la a 4-a abatere (pe bot)

Am ajuns ca concluzia ca toti sa nu fie sanctionati deoarece sunt acuzari pe ambele parti, asadar cerere respinsa.

:tclosed: